Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Naujienos

Paskolos sutartį bus galima nutraukti be nepagrįstai didelių baudų

2008 m. sausio 16 d. Europos Parlamentas priėmė vartojimo paskolų direktyvą, kuri suderins vartojimo paskolų teikimo tvarką Europos Sąjungos šalyse ir palengvins tokių paskolų gavimą ES šalių bankuose. Taip pat šia Direktyva siekiama sukurti europinę rinką, visapusiškai informuojant vartotojus apie jų pasirašomas sutartis dėl paskolų, jų laukiančias išlaidas, teisę nutraukti sutartis bei anksčiau sumokėti skolas be nepagrįstai didelių baudų.

Investuotojų interesai bus geriau saugojami

Įsigaliojanti ES direktyva garantuos geresnę investuotojų apsaugą

Lapkričio 1 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, pradeda galioti nauji investuotojų apsaugos ir rinkos skaidrumo reikalavimai, apibrėžti ES finansinių priemonių rinkų direktyvoje (angl. Markets in Financial Instruments Directive arba MiFID).

Europos vartotojų konkurso nugalėtojai

Artėjant kovo 15-ajai – Europos vartotojų dienai – Komisijos narė Meglena Kuneva šiandien įteikė patį pirmąjį ES vartotojų konkurso apdovanojimą. Pagrindinis apdovanojimas skirtas Suomijai už dinamišką internetinį žaidimą, kurį žaisdami jaunieji vartotojai gali susipažinti su savo teisėmis ir pareigomis perkant internetu. Airijai, Jungtinei Karalystei, Vengrijai, Estijai ir Norvegijai irgi įteikti specialūs apdovanojimai už puikias kampanijas, kuriomis vartotojai naujoviškai ir veiksmingai skatinti naudotis savo teisėmis. Europos konkurso nugalėtojas atrinktas iš geriausių vartotojams skirtų nacionalinių kampanijų, kurių temos buvo labai įvairios – finansinės paslaugos, lėktuvų keleivių teisės, SMS žinutėmis užsisakomos paskolos, pirkimas internetu, informacija apie maisto produktus ir vaikai vartotojai. Oficialioje apdovanojimų įteikimo ceremonijoje, kuri šiandien po pietų vyks „Galeries de la Reine“ Briuselio centre, be Komisijos narės M. Kunevos, dalyvaus ir valstybių narių nugalėtojai. 14.00 val. vyks susitikimas su spaudos atstovais, bus surengta vieša paroda, kurioje bus pristatomos visos kampanijos.

Europos Teisingumo Teismas gavo rekordinį bylų skaičių

Trys Teisingumo Teismą sudarantys teismai gavo 1259 bylas, o tai yra didžiausias skaičius šios institucijos istorijoje

NVK teikia pastabas centralizuotai tiekiamos šilumos ir karšto vandens kainų nustatymo metodikos pakeitimo

Nacionalinė vartotojų konfederacija išnagrinėjo pateiktą Centralizuotai tiekiamos šilumos ir karšto vandens kainų nustatymo metodikos pakeitimo projektą vartotojų interesų gynimo požiūriu ir teikia tokias pastabas bei pasiūlymus dėl metodikos projekto tolimesnio tobulinimo.

Valdžios institucijos nesiima efektyvių priemonių augančiam alkoholio vartojimui mažinti

Vasario 22 d. Vilniaus miesto savivaldybėje įvyko Nacionalines tabako ir alkoholio kontroles koalicijos išplestinis metinis suvaziavimas,
skirtas 2008-siems - Blaivybes metams. Renginyje dalyvavo LR Seimo, Vyriausybes, Nacionalines sveikatos tarybos, Pasaulio sveikatos
organizacijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, mokslo institucijų, dvasininkijos ir nevyriausybinių organizaciju atstovai. Renginį rėmė Viniaus miesto savivaldybė.
Suvažiavimo metu skambėjo tautos dainiaus – Vytauto Babravičiaus patriotiškos dainos.
NTAKK prezidentu buvo perrinktas Aurelijus Veryga, viceprezidente išrinkta Alvita Armanavičienė. Tarp vadybos narių – Kazimieras Uoka ir Linas Karalius.
Suvažiavimo metu buvo priimta Rezoliucija su kuria ir kviečiame susipažinti.

Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos suvažiavimas

2008 m. vasario 22 d. 10 val. Vilniaus miesto tarybos salėje (Konstitucijos pr. 3) vyks išplėstinis Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos metinis suvažiavimas, skirtas 2008-iesiems Blaivybės metams.

Nacionalinė Tabako ir alkoholio kontrolės koalicija kreipėsi į Skandinavijos šalis

Nacionalinės Tabako ir alkoholio kontrolės koalicija ir kitos specialistų organizacijos kreipėsi į visas Skandinavijos šalių ambasadas prašydami pateikti jų šalies požiūrį į etiško verslo standartus investuojant Lietuvoje. Siūlome susipažinti su laiško turiniu.

Dėl kolektyvinių vartotojų interesų gynimo teismuose

Ministro Pirmininko pavedimu Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir Konkurencijos taryba yra paprašytos išanalizuoti ir įvertinti grupės ieškinio instituto teisinio reguliavimo tobulinimo poreikį ir galimybes, o pasiūlymus (prireikus – teisės akto projektą) pateikti Vyriausybei iki 2008 m. rugpjūčio 1 d.

Pradeda veikti Europos Komisijos inicijuota vartotojų reikalų tyrimo sistema

Nacionalinė vartotojų konfederacija informuoja, kad Europos Komisijos narė Meglena Kuneva paskelbė, jog yra pradedamas naujas „Vartotojų rinkos stebėjimo“ procesas.