Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Naujienos

2014-10-27 Kviečiame į seminarą „Gerinkime daugiabučių namų aplinką“

Vilniuje vyks seminaras „Gerinkime daugiabučių namų aplinką“, kurį organizuoja Nacionalinė vartotojų konfederacija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Bendrais Europos Komisijos ir valstybių narių veiksmais siekiama didesnės internetinius žaidimus perkančių vartotojų apsaugos

Gavusios daugybę skundų dėl internetinių žaidimų papildinių pirkimo, ypač dėl papildinių, kuriuos netyčia nusipirko vaikai, ES šalių nacionalinės institucijos pradėjo bendradarbiauti su Europos Komisija, kad išspręstų šią problemą.

1. DĖL ADVOKATŲ VEIKLOS PAŽEIDIMŲ BEI ADVOKATŲ VEIKLOS ETIKOS NESILAIKYMO 2. DĖL NOTARINIŲ VEIKSMŲ ATLIKIMO

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, gavo informacijos apie advokatų veiklos pažeidimus, nesiskaitymą su šios profesijos standartais ir elementariu padorumu. Kadangi Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija visokeriopai prisideda prie žmogaus teisių gynimo ir užtikrinimo, kreipiames į Gerbiamą Lietuvos Respublikos Prezidentę šiuo pranešimu apie tai, kad Lietuvoje pažeidžiamos svarbiausios ir tarptautiniu mastu ginamos žmogaus teisės į teisingą ir objektyvų teismą.

*** *** *** *** *** *** *** *** ***

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija pakviesta dalyvauti darbo grupės „Teismo medicinos procesai“, veikloje.

Siekiant sudaryti galimybę suinteresuotoms šalims Lietuvoje dalyvauti teismo medicinos procesų standartizavimo veikloje, Lietuvos standartizacijos departamentas sudarė darbo grupę (toliau − LDG) „Teismo medicinos procesai“, kurios veikloje numatyta rengti šiuos Europos standartų projektus: WI 001 Crime scene, exhibit handling and control (Nusikaltimo vieta, daiktinių įrodymų surinkimas ir tyrimas), WI 002 Delivery of results through the processes of forensic science examinations and analysis of various types of physical material (Rezultatų pateikimas įvairių tipų fizinių medžiagų teismo ekspertizės tyrimo ir analizės procesų metu): WI 003 Evaluation and interpretation of the results of forensic science examinations and analysis in the context of the case (Teismo ekspertizės tyrimo ir analizės rezultatų įvertinimas ir aiškinimas pagal bylos kontekstą) ir WI 004 Reporting results and conclusions from the forensic science examination and analysis, data exchange and the standardization of the documentation used for forensic purpose (Teismo ekspertizės tyrimo ir analizės ataskaitos rezultatai bei išvados, duomenų mainai ir teismo ekspertizėje naudojamų dokumentų standartizavimas).

Dėl piktnaudžiavimų „biokuro“ sąvoka

Dėl piktnaudžiavimų „biokuro“ sąvoka

biokuras

Mums tenka dalyvauti, nagrinėjant savivaldybėse nustatomų šilumos kainų pagrįstumą. Jau ne kartą susiduriame su šilumos tiekimo įmonių piktnaudžiavimais bendrine „biokuro“ sąvoka. Mus stebina, kad VKEKK tokius pažeidimus iki šiol toleruoja.

Tapkite konkurso „Tau patinkantis pasaulis“ nugalėtoju

tau_patinkantis_pasaulis-lt_logoclaim

CO2 taršos mažinimo ES projektus konkursui gali siųsti individualūs asmenys, verslininkai, įmonės, viešosios ir privačiosios organizacijos. Projekto dydis neturi reikšmės, svarbu, kad jis būtų įkvepiantis.

Visa informacija apie konkursą pateikta šiuo adresu:
http://world-you-like.europa.eu/lt/sekmingos-veiklos-pavyzdziai/

Namas rekordininkas stovi Tauragėje

namas-rekordininkas-stovi-taurageje-38507

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, šalies namas rekordininkas, kurio gyventojai už kovo mėnesio šildymą mokėjo mažiausiai, yra Tauragės daugiabutis Dainavos g. 5. Ne tik sostinės, bet ir kitų Tauragės miesto daugiabučių gyventojai šiam namui tegali pavydėti. Daugumos namo butų šildymas už kovą neatsiėjo nė 50 litų, o kai kurie standartinių dviejų kambarių butų gyventojai mokėjo vos 27 litus.

Ar vartotojas visada teisus?

Alvita_Armanaviciene_d

Paslaugų, kuriomis esame nepatenkinti, grąžinimo terminai yra tokie pat kaip prekių, tačiau tokiu atveju sunkiau įrodyti, kad paslauga buvo nekokybiška. Pavyzdžiui, pasinaudojus kirpėjo paslauga labai sunku įrodyti, kad prašėte visai kitokio modelio šukuosenos. Daug problemų kyla dėl statybos paslaugų. Jeigu jūsų netenkina kokios nors konkrečios prekės ar medžiagos, pavyzdžiui, lango, kokybė, galite kreiptis į Valstybinę ne maisto produktų inspekciją. Bet jei langas jau įstatytas, tačiau pro jį sunkiasi drėgmė, iškart susidursite su keblumais. Statybos paslaugų kokybę vertinti priskirta Valstybinei vartotojų teisių gynimo tarnybai, tačiau ji neturi ekspertų, tokių yra tik du visoje Lietuvoje, o Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija vertina tik naujos statybos paslaugų kokybę.

Karščiausias Vilniaus taškas – Agrastų g. 8 (sąskaita už šildymą virš 1000 Lt)

agrastu8

Vilniaus miesto Agrastų gatvės 8 namo gyventojai gauna didžiausias sąskaitas už šildymą mieste - virš 1000 litų. Nors lauke yra minus 20 laipsnių šalčio, šio namo gyventojai laiko pravertus butų langus, nes tik tada temperatūra butuose nukrenta iki 25 laipsnių šilumos, o namo gyventojai jau ne pirmus metus negali išsikovoti teisės pakliūti į jiems priklausantį namo šilumos įvadą, akylai saugomą namo administratoriaus „Naujininkų ūkio“.

Namo būklę ir susidariusią padėtį pakomentavo Nacionalinės vartotojų konfederacijos prezidentas, inžinierius-statybininkas Kornelijus Papšys.

Skaitykite daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/miestas/karsciausias-vilniaus-taskas-agrastu-g-8-saskaita-virs-1000-lt-472526

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonė dėl Vartotojų asociacijų dalyvavimo kuriant bendrąją rinką ir užtikrinant jos veikimą

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas, vadovaudamasis savo Darbo tvarkos taisyklių 29 straipsnio 2 dalimi, 2012 m. sausio 19 d. nusprendė parengti nuomonę savo iniciatyva dėl Vartotojų asociacijų dalyvavimo kuriant bendrąją rinką ir užtikrinant jos veikimą.
Bendrosios rinkos, gamybos ir vartojimo skyrius, kuris buvo atsakingas už Komiteto parengiamąjį darbą šiuo klausimu, 2012 m. rugpjūčio 30 d. priėmė savo nuomonę.
484–ojoje plenarinėje sesijoje, įvykusioje 2012 m. lapkričio 14–15 d. (lapkričio 14 d. posėdis), Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas priėmė šią nuomonę 141 nariui balsavus už, 2 – prieš ir 5 susilaikius.