Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Naujienos

Tapkite konkurso „Tau patinkantis pasaulis“ nugalėtoju

tau_patinkantis_pasaulis-lt_logoclaim

CO2 taršos mažinimo ES projektus konkursui gali siųsti individualūs asmenys, verslininkai, įmonės, viešosios ir privačiosios organizacijos. Projekto dydis neturi reikšmės, svarbu, kad jis būtų įkvepiantis.

Visa informacija apie konkursą pateikta šiuo adresu:
http://world-you-like.europa.eu/lt/sekmingos-veiklos-pavyzdziai/

Namas rekordininkas stovi Tauragėje

namas-rekordininkas-stovi-taurageje-38507

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, šalies namas rekordininkas, kurio gyventojai už kovo mėnesio šildymą mokėjo mažiausiai, yra Tauragės daugiabutis Dainavos g. 5. Ne tik sostinės, bet ir kitų Tauragės miesto daugiabučių gyventojai šiam namui tegali pavydėti. Daugumos namo butų šildymas už kovą neatsiėjo nė 50 litų, o kai kurie standartinių dviejų kambarių butų gyventojai mokėjo vos 27 litus.

Ar vartotojas visada teisus?

Alvita_Armanaviciene_d

Paslaugų, kuriomis esame nepatenkinti, grąžinimo terminai yra tokie pat kaip prekių, tačiau tokiu atveju sunkiau įrodyti, kad paslauga buvo nekokybiška. Pavyzdžiui, pasinaudojus kirpėjo paslauga labai sunku įrodyti, kad prašėte visai kitokio modelio šukuosenos. Daug problemų kyla dėl statybos paslaugų. Jeigu jūsų netenkina kokios nors konkrečios prekės ar medžiagos, pavyzdžiui, lango, kokybė, galite kreiptis į Valstybinę ne maisto produktų inspekciją. Bet jei langas jau įstatytas, tačiau pro jį sunkiasi drėgmė, iškart susidursite su keblumais. Statybos paslaugų kokybę vertinti priskirta Valstybinei vartotojų teisių gynimo tarnybai, tačiau ji neturi ekspertų, tokių yra tik du visoje Lietuvoje, o Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija vertina tik naujos statybos paslaugų kokybę.

Karščiausias Vilniaus taškas – Agrastų g. 8 (sąskaita už šildymą virš 1000 Lt)

agrastu8

Vilniaus miesto Agrastų gatvės 8 namo gyventojai gauna didžiausias sąskaitas už šildymą mieste - virš 1000 litų. Nors lauke yra minus 20 laipsnių šalčio, šio namo gyventojai laiko pravertus butų langus, nes tik tada temperatūra butuose nukrenta iki 25 laipsnių šilumos, o namo gyventojai jau ne pirmus metus negali išsikovoti teisės pakliūti į jiems priklausantį namo šilumos įvadą, akylai saugomą namo administratoriaus „Naujininkų ūkio“.

Namo būklę ir susidariusią padėtį pakomentavo Nacionalinės vartotojų konfederacijos prezidentas, inžinierius-statybininkas Kornelijus Papšys.

Skaitykite daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/miestas/karsciausias-vilniaus-taskas-agrastu-g-8-saskaita-virs-1000-lt-472526

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonė dėl Vartotojų asociacijų dalyvavimo kuriant bendrąją rinką ir užtikrinant jos veikimą

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas, vadovaudamasis savo Darbo tvarkos taisyklių 29 straipsnio 2 dalimi, 2012 m. sausio 19 d. nusprendė parengti nuomonę savo iniciatyva dėl Vartotojų asociacijų dalyvavimo kuriant bendrąją rinką ir užtikrinant jos veikimą.
Bendrosios rinkos, gamybos ir vartojimo skyrius, kuris buvo atsakingas už Komiteto parengiamąjį darbą šiuo klausimu, 2012 m. rugpjūčio 30 d. priėmė savo nuomonę.
484–ojoje plenarinėje sesijoje, įvykusioje 2012 m. lapkričio 14–15 d. (lapkričio 14 d. posėdis), Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas priėmė šią nuomonę 141 nariui balsavus už, 2 – prieš ir 5 susilaikius.

PAREIŠKIMAS dėl elektros kainų didinimo

elektros_linija

Atsižvelgiant į tai, kad daugumos gyventojų dar laukia brangiausias šildymo sezonas, padidėjusios elektros kainos neišvengiamai prisidės prie tolimesnio energetinį skurdą patiriančios žmonių grupės gausinimo. Energetinį skurdą jau dabar patiria trečdalis šalies gyventojų. Pagal namų ūkių išlaidų energijai ir kurui santykį su jų pajamomis Lietuva tampa brangiausia pragyvenimui ES šalimi. Ar išties norime šitokio mūsų valstybės garsinimo ?

Visuomenės atstovai, susitikę su prokuratūros vadovybe, išreiškė susirūpinimą teisingumo vykdymu

Būrys visuomenės atstovų jų prašymu vasario 22 d. buvo pakviesti pokalbiui su generaliniu prokuroru D.Valiumi ir jo pavaduotojais D.Raulušaičiu ir vyriausiuoju prokuroru I. Mikelioniu.

2011 10 05 Kas Vyriausybėje gina vartotojų interesus?

Formaliai vartotojų interesus, tame tarpe ir vartotojų teises turėtų ginti Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT). VVTAT reaguoja vien tik į vartotojų skundus ir tik siaurai apsibrėžtoje srityje, o ar kas nors kada nors girdėjo apie VVTAT savo pačios iniciatyva parengtus pasiūlymus šilumos tiekimo sąnaudoms ir atitinkamai kainoms mažinti?

2011 07 05 Nuomonė dėl vartotojų teisių apsaugos strategijos

Nacionalinė vartotojų konfederacija ir Lietuvos vartotojų institutas jau anksčiau buvo teikęs žemiau vardinamus pasiūlymus, tačiau Teisingumo ministerija į juos neatsižvelgė arba konstatavo, kad atsižvelgta arba atsižvelgta iš dalies, tačiau realiai mūsų pasiūlymai nerealizuojami Priemonių plane arba jie realizuojami nežymia dalimi.

Kadangi, mūsų teikti pasiūlymai buvo esminiai, todėl prašome į juos atsižvelgti.

Vartotojų teisių apsaugos strategija nesprendžia vartotojams aktualių klausimų

Vartotojų strategijoje nieko nekalbama apie vieną iš pagrindinių vartotojų teisių – teisę į ekonominių interesų apsaugą. Kadangi vartotojų ekonominių interesų, labai glaudžiai susijusių su socialinėmis teisėmis neįpareigota ginti jokia Lietuvos valdžios ar savivaldos institucija, būtina numatyti saugoti ne tik vartotojų teises siaurąja prasme, bet ir vartotojų ekonominius interesus bei siekti, kad pagrindinių maisto produktų, energijos paslaugų kainos būtų prieinamos eiliniam žmogui.