Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Naujienos

Kauniečiai reikalauja, kad LR Seimas skubos tvarka atšauktų Šilumos ūkio įstatymo 15 str. 2 p. 2009-05-12 pakeitimą

Reikalaujame, kad LR Seimas skubos tvarka atšauktų Šilumos ūkio įstatymo 15 str. 2 p. 2009-05-12 pakeitimą, kaip korupcinį ir žalingą KV vartotojų interesams. Kreipimasis parengtas, Kaune 2010-02-04 vykusio susirinkimo (dalyvavo beveik 300 kauniečių, tarp kurių didelė dalis DNSB pirmininkų)

2010 01 29 Dėl BIUROKRATINIŲ TRUKDYMŲ naudotis pigiausiu be tarpininkų karštu vandeniu apsirūpinimo būdu

 

Viešas kreipimasis į LR Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, LR Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių ir Kauno merą Andrių Kupčinską.

2009 12 29 "2010 metus pasitinkame mažiau uždirbdami, bet sveikesni ir sąmoningesni"

Jau tapo įprasta metų pabaigoje apibendrinti praėjusius metus. Būtina pastebėti, kad tabako ir alkoholio kontrolės srityse metai nebuvo nei nuobodūs, nei ramūs. Neabejotina, kad tai, ką alkoholio ar tabako gamintojai vadina tragedija, visuomenės sveikatos specialistai ir visuomeninės organizacijos vadina dideliu pasiekimu ir rimtu postūmiu sveikesnės visuomenės link.

Ar pakaks energijos siekiant lietuviškos energetikos nepriklausomybės?

Dr. Vygintas Sidzikauskas

Nacionalinės vartotojų konfederacijos viceprezidentas

Energetikos reikaluose šiandien kelia susirūpinimą vyriausybės trypčiojimas vietoje. Susidaro įspūdis, kad tenkinamasi tik kalbomis apie energijos vartotojų interesų gynimą. Tuo pat metu pataikaujant verslo interesų grupėms, nežengiama prie realiai harmonizuoto Lietuvos energijos vartotojų ekonominių lūkesčių įgyvendinimo, sudarant energijos tiekėjams sąžiningos konkurencijos ir valstybinio reguliavimo aplinką.


Kas, apžvelgiant vyriausybės šias metais nuveiktus darbus energetikoje, atrodo kritikuotina ?

2009 12 24 Ieškantiems dovanų internetinėse parduotuvėse gali grėsti pavojai

Artėjant Kalėdoms žmonės pasineria į dovanų paieškų karštinę – kai kas įvairesnio prekių asortimento ir pigesnių kainų ieško internetinėse parduotuvėse. Šventinio šurmulio apimti gyventojai tampa lengvu taikiniu interneto nusikaltėliams, kurie siūlydami netikrus internetinių parduotuvių tinklalapius, ar siųsdami klaidinančius pranešimus mėgina išvilioti dovanoms skirtus pinigus.

2009 12 22 Priimtas Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas

Seimas priėmė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą (projektas Nr. XIP-1053 (3), kuriuo ribojamas didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių rinkos galios panaudojimas ir užtikrinama tiekėjų ir didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių interesų pusiausvyra.

2009 12 15 Dėl Aplinkos ministerijos destruktyvios pozicijos

Siūlome:

 

  • pripažinti, jog, KV ruošiant daugiabučio namo šilumos punkte, nėra ir nereikia KV tiekėjo. Šiame procese Šilumos ir Geriamojo vandens tiekėjai vykdo atskiras šilumos ir vandens tiekimo funkcijas ir už pateiktas paslaugas tiesiogiai atsiskaito su daugiabučio gyventojais;

 

  • aiškiai reglamentuoti Geriamojo vandens tiekėjo teises ir pareigas, atsiskaitant su daugiabučio gyventojais už geriamąjį vandenį, sunaudotą jų namo KV ruošimui, bei vykdant numatytą vandens skaitiklių aptarnavimo veiklą;
  • imtis iniciatyvos, kad būtų atšauktas Šilumos ūkio įstatymo 15 str.2p. pakeitimas;
  • peržiūrėti ir suderinti Vandens įstatymo nuostatas, esą, „prieštaraujančias“ TKVA būdo naudojimui;
  • pašalinti Šilumos ūkio įstatyme paliktus neapibrėžtumus dėl TKVA būdo

2009 12 14 Akademinė bendruomenė, verslas ir valstybė siekia bendrų tikslų

Praėjusį penktadienį Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas dalyvavo Nacionalinėje dailės galerijoje vykusioje konferencijoje „Partnerystė - bendra mūsų ateitis". Jos metu ministerijos vadovas kartu su partneriais pasirašė šiemet vykusio III-ojo Lietuvos urbanistinio forumo rezoliuciją.

2009 12 02 "30 % kalėdinių lempučių kelia didelį pavojų namų saugai"

Paskelbtoje Europos Komisijos ataskaitoje nurodyta, kad 30 % kalėdinių lempučių kelia akivaizdų ir tiesioginį gaisro ir elektros smūgio pavojų. Ataskaitoje pateiktos bendro rinkos priežiūros projekto, kuriame dalyvavo 5 valstybių narių (Slovakijos, Slovėnijos, Nyderlandų, Vengrijos ir Vokietijos) valdžios institucijos ir Europos Komisija, išvados. Nuo 2007 m. lapkričio iki 2009 m. gegužės skirtingu metu patikrintos 196 atsitiktinai parinktos įvairių kainų apšvietimo girliandos. Patikrinta, ar šie gaminiai atitinka daugiau nei 20 administracinių ir techninių reikalavimų. Daugelio apšvietimo girliandų bandymų rezultatai neatitiko keleto reikalavimų.

2009 11 24 Net ir gero gali būt per daug

Tyrimai rodo, kad iki tam tikro lygio BVP augimas ir asmeninė laimė eina koja kojon, tačiau tam tikrame taške „laimingumo“ kreivė pradeda ristis žemyn, nepaisant tolesnio BVP augimo. Ši tendencija yra pastebima daugelyje išsivysčiusių šalių. Kaip tas pasireiškia? Sutrikusia sveikata ir psichika, prastu maitinimusi, prastesne aplinkos kokybe, viršvalandžiais, kuriais mes bandome susimokėti už vartojimo padidinimą, poilsio stoka, stresu, nutrūkusiais socialiniais ryšiais ir sugriuvusiomis santuokomis, viršsvoriu ir daug kitų socialiai neigiamų fenomenų.