Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Naujienos

2009 12 22 Priimtas Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas

Seimas priėmė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą (projektas Nr. XIP-1053 (3), kuriuo ribojamas didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių rinkos galios panaudojimas ir užtikrinama tiekėjų ir didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių interesų pusiausvyra.

2009 12 15 Dėl Aplinkos ministerijos destruktyvios pozicijos

Siūlome:

 

  • pripažinti, jog, KV ruošiant daugiabučio namo šilumos punkte, nėra ir nereikia KV tiekėjo. Šiame procese Šilumos ir Geriamojo vandens tiekėjai vykdo atskiras šilumos ir vandens tiekimo funkcijas ir už pateiktas paslaugas tiesiogiai atsiskaito su daugiabučio gyventojais;

 

  • aiškiai reglamentuoti Geriamojo vandens tiekėjo teises ir pareigas, atsiskaitant su daugiabučio gyventojais už geriamąjį vandenį, sunaudotą jų namo KV ruošimui, bei vykdant numatytą vandens skaitiklių aptarnavimo veiklą;
  • imtis iniciatyvos, kad būtų atšauktas Šilumos ūkio įstatymo 15 str.2p. pakeitimas;
  • peržiūrėti ir suderinti Vandens įstatymo nuostatas, esą, „prieštaraujančias“ TKVA būdo naudojimui;
  • pašalinti Šilumos ūkio įstatyme paliktus neapibrėžtumus dėl TKVA būdo

2009 12 14 Akademinė bendruomenė, verslas ir valstybė siekia bendrų tikslų

Praėjusį penktadienį Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas dalyvavo Nacionalinėje dailės galerijoje vykusioje konferencijoje „Partnerystė - bendra mūsų ateitis". Jos metu ministerijos vadovas kartu su partneriais pasirašė šiemet vykusio III-ojo Lietuvos urbanistinio forumo rezoliuciją.

2009 12 02 "30 % kalėdinių lempučių kelia didelį pavojų namų saugai"

Paskelbtoje Europos Komisijos ataskaitoje nurodyta, kad 30 % kalėdinių lempučių kelia akivaizdų ir tiesioginį gaisro ir elektros smūgio pavojų. Ataskaitoje pateiktos bendro rinkos priežiūros projekto, kuriame dalyvavo 5 valstybių narių (Slovakijos, Slovėnijos, Nyderlandų, Vengrijos ir Vokietijos) valdžios institucijos ir Europos Komisija, išvados. Nuo 2007 m. lapkričio iki 2009 m. gegužės skirtingu metu patikrintos 196 atsitiktinai parinktos įvairių kainų apšvietimo girliandos. Patikrinta, ar šie gaminiai atitinka daugiau nei 20 administracinių ir techninių reikalavimų. Daugelio apšvietimo girliandų bandymų rezultatai neatitiko keleto reikalavimų.

2009 11 24 Net ir gero gali būt per daug

Tyrimai rodo, kad iki tam tikro lygio BVP augimas ir asmeninė laimė eina koja kojon, tačiau tam tikrame taške „laimingumo“ kreivė pradeda ristis žemyn, nepaisant tolesnio BVP augimo. Ši tendencija yra pastebima daugelyje išsivysčiusių šalių. Kaip tas pasireiškia? Sutrikusia sveikata ir psichika, prastu maitinimusi, prastesne aplinkos kokybe, viršvalandžiais, kuriais mes bandome susimokėti už vartojimo padidinimą, poilsio stoka, stresu, nutrūkusiais socialiniais ryšiais ir sugriuvusiomis santuokomis, viršsvoriu ir daug kitų socialiai neigiamų fenomenų.

2009 09 14 Energijos rinkos vystymosi poveikis pramonei

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto
NUOMONĖ
dėl
Energijos rinkų vystymosi poveikio Europos pramonės vertės grandinėms

Pilietinės visuomenės pasiūlymai (Projektas)

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK) pirmą kartą savo istorijoje priėmė dokumentą – «Programa Europai: pilietinės visuomenės pasiūlymai», kuriame išdėstė požiūrį į vykstančią politinę diskusiją dėl skubiai spręstinų Europos problemų.Šis komitetas, kuriame dirba virš 300 įvairių organizacijų atstovų iš ES, skatina kokybišką Europos visuomenės vystymąsi.

Pamesto keleivinio bagažo problema nepriimtina Europos Sąjungai

Europos Sąjungos oro uostuose vėluojančio bagažo vienetų skaičius 2008 m. sausio – spalio mėnesį siekė 4.6 milijonus. Tuo tarpu visame pasaulyje buvo pranešta apie 32.8 mlj. dingusių bagažo vienetų. Lyginant su 2007 m., šisskaičius sumažėjo beveik 20 proc., o šiuo metu vidutiniškai registruojamasvienasbagažo dingimo atvejis64 keleiviams. Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas atsakingas už transportą Antonio Tajani įvardijokelionių metu pasimetusio, klaidingai nukreipto bei pažeisto bagažo skaičių „viršijančiu ribas bei nepriimtinu“.

Judančio vaizdo perdavimo - priėmimo internetu patirtis ir pritaikymo galimybės

Liepos 10 d., penktadienį, 11 00 val. LR Seimo III rūmuose, Europos informacijos biure, vyks konferencija tema: „Judančio vaizdo perdavimo - priėmimo internetu (internetinės televizijos) patirtis ir pritaikymo galimybės“.

2009 06 08 Nacionalinės vartotojų konfederacijos Nuomonė dėl Lietuvos elektros rinkos plėtros strategijos krypčių

Mūsų nuomone, Lietuvos Respublikos vyriausybės privalėjo, privalo ir privalės imtis visų būtinų priemonių sudaryti vartotojams aiškias ir ekonomiškai pagrįstas sąlygas laisvai pasirinkti elektros energijos tiekėjus pagal laisvos rinkos nuostatas.