Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Naujienos

Antikrizinės programos aspektai

Lietuvos ekonomikos laukia nauji iššūkiai. Dėl A.Brazausko ir G. Kirkilo vyriausybių neatsakingos pinigų švaistymo ir neveiksnumo politikos iškilo finansinio kracho ir ūkio recesijos grėsmė. Tad sveikintina, kad naujoji A. Kubiliaus vadovaujama koalicija ėmėsi iniciatyvos skubiai parengdama taip vadinamą antikrizinę programą. Tačiau dėl jos nesubrendimo iškyla eilė pagrįstų abejonių ar kai kurie numatomi receptai yra tinkami ligoto ūkio gydymui.

Siekiama dezorganizuoti Nacionalinę sveikatos tarybą

Reikia pripažinti, kad kai kurios naujovės, kurios pakeitė Nacionalinės sveikatos tarybos formavimo reglamentą tikrai pradžiugino nevyriausybinį sektorių. Viešas kvietimas teikti kandidatus nuo nevyriausybinių organizacijų į Nacionalinę sveikatos tarybą tikrai yra didėjančio tarybos formavimo skaidrumo ženklas, tačiau kai kurie naujieji tarybos formavimo ypatumai leidžia manyti, kad siekiama dezorganizuoti Nacionalinės sveikatos tarybos darbą ir paversti ją ūkio subjektų ir visuomenės sveikatos interesų kovos arena. Tokias prielaidas leidžia daryti LR Seimo Ekonomikos komiteto siūlymas kandidate į Nacionalinę sveikatos tarybą teikti Ūkio ministerijos sekretorę Aliną Mačiulytę.

Kada prasideda mokslinė prostitucija?

Viename Holivudiniame filme labai taikliai buvo pacituotas tabako pramonei dirbantis mokslininkas, kurio teigimu užtektų jam duoti pakankamai pinigų ir jis galėtų paneigti visuotinės traukos dėsnį. Po to buvo paviešinti faktai apie tabako pramonės pirktus mokslininkus, buvo paviešintos sumos, kurios buvo mokėtos šiems mokslininkams tam, kad jie paneigtų rūkymo žalą sveikatai ir pan. Nuo tokių mokslininkų mokslo pasaulis jau atsiribojo, o save gerbiantys moksliniai žurnalai reikalauja nurodyti ar mokslinis tyrimas nebuvo finansuotas pramonės ar suinteresuotų pusių.

Kauno valstybinio dramos teatro administracijai

Kauno valstybinis dramos teatras yra nepaprastai brangi ne tik kauniečiams bet Kauno miesto svečiams vieta. Teatre lankosi žmonės, neretai ir su vaikais, norintys pasisemti kultūros, patobulėti dvasiškai ar tiesiog maloniai praleisti laiką. Tačiau tenka apgailestauti, kad net ir kultūros institucijose kartais pasitaiko ne itin gerų ir maloniai nuteikiančių dalykų. Vienas tokių – rūkymas teatro viduje, tam nepritaikytose patalpose.

Esminės Daugiabučių administravimo problemos kauniečių akimis

Turime labai ryškų sovietinių laikų palikimą – apgailėtinoje būklėje esančius senos statybos daugiabučius ir juose gyvenančius skirtingo mąstymo bei finansinių galimybių buvusių „valdiškų“ butų savininkus, iki šiol nesuvokiančius, kad jie yra ir viso daugiabučio bendrasavininkiai. Todėl nenuostabu, kad tokiuose daugiabučiuose bendrijos kuriasi sunkiai.

Pirmoji vartotojų pergalė šilumos kainų kare su kainų komisija

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Alvydas Barkauskas 2008 m. lapkričio 7 d., priimdamas Trakų rajono savivaldybės skundą dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vienašališkai nustatytų šilumos ir karšto vandens kainų Trakų rajono vartotojams, iki teismo proceso pabaigos sustabdė komisijos nustatytų kainų taikymą.

K. Čilinskas siūlo naikinti Ūkio ministeriją

K. Čilinsko pranešimas: siūloma ne didinti, o mažinti ministerijų skaičių

Reikalingi nauji reguliavimo būdai

Dabartinė pasaulio finansinė krizė kelia visuotinį susirūpinimą. Vartotojai pradeda suvokti, jog institucijos, kurioms jie patikėjo savo finansinių reikalų tvarkymą, jau kurį laiką nepriimtinai rizikuoja jų pinigais. Visame pasaulyje smarkiai nerimaujama dėl asmeninių santaupų ateities, paskolų bei pensijų. Pasaulinis ekonomikos lėtejimas, darbo vietų pasiūlos mažėjimas, verslo ir vyriausybės programų finansinės paramos „apkarpymas“, paveiks net ir tuos vartotojus, kurie niekada nėra turėję banko sąskaitos ar prašę paskolos.

Buvusi teroristų įkaitė ragina kurti kitokią visuomenę

Turbūt, daugelis iš jūsų suvokė, kad pasaulinė finansų krizė smogė globalizacijai. Nežabotas pasaulio galingųjų pinigų troškimas purto Amerikos finansų sistemą, mažųjų šalių, tokių kaip Islandija, finansinės sistemos jau bankrutuoja. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Žmonės pasaulyje atsipeikėja ir atsisuka į kitas vertybes.

Seimui nesiseka laikyti „abitūros egzaminų"

Paskutinę šios kadencijos Seimo sesiją, tiksliau jos dalį, vykusią iki rinkimų, drąsiai galima būtų vadinti Seimo abitūros egzaminais, kuomet rinkimų akivaizdoje atsiskleidžia tikrasis seimo narių veidas. Jau vien tai, kad Seimo nariai taip elgdamiesi seniai būtų pašalinti iš mokyklos dėl pamokų nelankymo, nes paskutiniuose vakariniuose Seimo plenariniuose nuolat nėra kvorumo, daug sako apie nusiteikimą dirbti. Skirtumas tarp tikrųjų abitūros egzaminų, ir tų „egzaminų", kurie vyksta Seime tik toks, kad neišlaikiusieji abitūros egzaminų mokykloje praranda galimybę įstoti į aukštąją mokyklą, tuo tarpu Seimo nariai nepriklausomai nuo rezultatų jau taikosi pratęsti savo karjerą sekančioje kadencijoje. Kadangi artėjantys Seimo rinkimai yra bene vienintelė proga eiliniams žmonėms įvertinti tautos išrinktųjų darbą ir spręsti apie jų „atestaciją" sekančiai kadencijai, visuomenei reikėtų žinoti kokie mokslai mūsų išrinktiesiems sekėsi sunkiausiai.