Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Naujienos

Kauno valstybinio dramos teatro administracijai

Kauno valstybinis dramos teatras yra nepaprastai brangi ne tik kauniečiams bet Kauno miesto svečiams vieta. Teatre lankosi žmonės, neretai ir su vaikais, norintys pasisemti kultūros, patobulėti dvasiškai ar tiesiog maloniai praleisti laiką. Tačiau tenka apgailestauti, kad net ir kultūros institucijose kartais pasitaiko ne itin gerų ir maloniai nuteikiančių dalykų. Vienas tokių – rūkymas teatro viduje, tam nepritaikytose patalpose.

Esminės Daugiabučių administravimo problemos kauniečių akimis

Turime labai ryškų sovietinių laikų palikimą – apgailėtinoje būklėje esančius senos statybos daugiabučius ir juose gyvenančius skirtingo mąstymo bei finansinių galimybių buvusių „valdiškų“ butų savininkus, iki šiol nesuvokiančius, kad jie yra ir viso daugiabučio bendrasavininkiai. Todėl nenuostabu, kad tokiuose daugiabučiuose bendrijos kuriasi sunkiai.

Pirmoji vartotojų pergalė šilumos kainų kare su kainų komisija

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Alvydas Barkauskas 2008 m. lapkričio 7 d., priimdamas Trakų rajono savivaldybės skundą dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vienašališkai nustatytų šilumos ir karšto vandens kainų Trakų rajono vartotojams, iki teismo proceso pabaigos sustabdė komisijos nustatytų kainų taikymą.

K. Čilinskas siūlo naikinti Ūkio ministeriją

K. Čilinsko pranešimas: siūloma ne didinti, o mažinti ministerijų skaičių

Reikalingi nauji reguliavimo būdai

Dabartinė pasaulio finansinė krizė kelia visuotinį susirūpinimą. Vartotojai pradeda suvokti, jog institucijos, kurioms jie patikėjo savo finansinių reikalų tvarkymą, jau kurį laiką nepriimtinai rizikuoja jų pinigais. Visame pasaulyje smarkiai nerimaujama dėl asmeninių santaupų ateities, paskolų bei pensijų. Pasaulinis ekonomikos lėtejimas, darbo vietų pasiūlos mažėjimas, verslo ir vyriausybės programų finansinės paramos „apkarpymas“, paveiks net ir tuos vartotojus, kurie niekada nėra turėję banko sąskaitos ar prašę paskolos.

Buvusi teroristų įkaitė ragina kurti kitokią visuomenę

Turbūt, daugelis iš jūsų suvokė, kad pasaulinė finansų krizė smogė globalizacijai. Nežabotas pasaulio galingųjų pinigų troškimas purto Amerikos finansų sistemą, mažųjų šalių, tokių kaip Islandija, finansinės sistemos jau bankrutuoja. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Žmonės pasaulyje atsipeikėja ir atsisuka į kitas vertybes.

Seimui nesiseka laikyti „abitūros egzaminų"

Paskutinę šios kadencijos Seimo sesiją, tiksliau jos dalį, vykusią iki rinkimų, drąsiai galima būtų vadinti Seimo abitūros egzaminais, kuomet rinkimų akivaizdoje atsiskleidžia tikrasis seimo narių veidas. Jau vien tai, kad Seimo nariai taip elgdamiesi seniai būtų pašalinti iš mokyklos dėl pamokų nelankymo, nes paskutiniuose vakariniuose Seimo plenariniuose nuolat nėra kvorumo, daug sako apie nusiteikimą dirbti. Skirtumas tarp tikrųjų abitūros egzaminų, ir tų „egzaminų", kurie vyksta Seime tik toks, kad neišlaikiusieji abitūros egzaminų mokykloje praranda galimybę įstoti į aukštąją mokyklą, tuo tarpu Seimo nariai nepriklausomai nuo rezultatų jau taikosi pratęsti savo karjerą sekančioje kadencijoje. Kadangi artėjantys Seimo rinkimai yra bene vienintelė proga eiliniams žmonėms įvertinti tautos išrinktųjų darbą ir spręsti apie jų „atestaciją" sekančiai kadencijai, visuomenei reikėtų žinoti kokie mokslai mūsų išrinktiesiems sekėsi sunkiausiai.

Iškoduoti LLRI – arba dar kartą apie ”patogius ekspertus”

Paaiškėjus, kad Seimo rugsėjo 29-osios d. plenariniame posėdyje buvo nubalsuota įtraukti į spalio 6 d. darbotvarkę Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų svarstymą, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) spalio 3 d. išplatino pranešimą, kurį pavadino ”Seimas svarsto dar vieną abejotinų draudimų porciją“. Matyt tokią skubą padiktavo ką tik iš Seimo koridorių po naktinių budėjimų grįžę alkoholio gamintojų atstovai.

Svarbiausia – pilietinis dialogas!

Pirmasis Baltijos šalių pilietinės visuomenės forumas įvyko rugsėjo 25–26 d. Rygoje. Šios konferencijos, kurią surengė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK), tikslas – suteikti visoms suinteresuotoms trijų Baltijos šalių pilietinės visuomenės organizacijoms galimybę drauge su analogiškomis kitų ES valstybių narių organizacijomis aptarti geriausios praktikos pavyzdžius ir jais keistis. Įtakingiausioms pilietinės visuomenės organizacijoms atstovavę pranešėjai nagrinėjo galimybes pilietinei visuomenei aktyviau dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose Baltijos valstybėse. „Svarbiausia – pilietinis dialogas!“ - tokia buvo šios konferencijos pagrindinė išvada.

„Leo LT“ perėjo visas valstybės kontroliuojamos elektros bendrovių kapitalas ir jo duodamas pelnas

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Kęstutis Čilinskas teigia, kad Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis, draudžianti, kol vyks teisminis ginčas, Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai priiminėti elektros tarifus ir elektros tiekėjo pelnus mažinantį sprendimą yra reikšminga ne tik elektros vartotojams ir tiekėjams, bet ir tolimesnei valstybės ateičiai.