Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Naujienos

Iškoduoti LLRI – arba dar kartą apie ”patogius ekspertus”

Paaiškėjus, kad Seimo rugsėjo 29-osios d. plenariniame posėdyje buvo nubalsuota įtraukti į spalio 6 d. darbotvarkę Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų svarstymą, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) spalio 3 d. išplatino pranešimą, kurį pavadino ”Seimas svarsto dar vieną abejotinų draudimų porciją“. Matyt tokią skubą padiktavo ką tik iš Seimo koridorių po naktinių budėjimų grįžę alkoholio gamintojų atstovai.

Svarbiausia – pilietinis dialogas!

Pirmasis Baltijos šalių pilietinės visuomenės forumas įvyko rugsėjo 25–26 d. Rygoje. Šios konferencijos, kurią surengė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK), tikslas – suteikti visoms suinteresuotoms trijų Baltijos šalių pilietinės visuomenės organizacijoms galimybę drauge su analogiškomis kitų ES valstybių narių organizacijomis aptarti geriausios praktikos pavyzdžius ir jais keistis. Įtakingiausioms pilietinės visuomenės organizacijoms atstovavę pranešėjai nagrinėjo galimybes pilietinei visuomenei aktyviau dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose Baltijos valstybėse. „Svarbiausia – pilietinis dialogas!“ - tokia buvo šios konferencijos pagrindinė išvada.

„Leo LT“ perėjo visas valstybės kontroliuojamos elektros bendrovių kapitalas ir jo duodamas pelnas

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Kęstutis Čilinskas teigia, kad Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis, draudžianti, kol vyks teisminis ginčas, Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai priiminėti elektros tarifus ir elektros tiekėjo pelnus mažinantį sprendimą yra reikšminga ne tik elektros vartotojams ir tiekėjams, bet ir tolimesnei valstybės ateičiai.

Vyriausybė ir toliau kuria rojų alkoholio verslui

Nuo to laiko, kai buvo priimtas Alkoholio kontrolės įstatymas, jis buvo sistemingai darkomas, palaipsniui mažinant atsakomybę alkoholio verslui, bei gerinant sąlygas jo plėtrai. Pastaruoju metu Seimo svarstytos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos susilaukė didelio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Tačiau yra sritys bei dokumentai, kurie paprastai nesusilaukia viešumo, o jų pakeitimai ir toliau kuria sąlygas nežabojamam alkoholio verslo siautėjimui.

„Socialiai orientuoti“ Registrų centro įkainiai klaidina mokesčių mokėtojus

Nusivylę darbo grupės, sudarytos prie Teisingumo ministerijos, dėl VĮ „Registrų centras“ paslaugų įkainių pagrįstumo, rezultatais, nevyriausybinių organizacijų atstovai kreipėsi į premjerą G. Kirkilą.

Mes už sveiką šeimą ir tautą

Visais laikais ir visos tautos puoselėjo šeimas kaip valstybingumo pamatinę dalį, visais laikais žmonija puoselėjo ir ugdė dorą šeimą, nes pasaulio tautos ateitis – tai vaikai, - pagrindinis šeimos tikslas bei visuomenės vystymosi garantas. Ir visais laikais buvo smerkiama bei baudžiama paleistuvystė, kaip visuomenės vystymosi stabdys, nes amoralumą lydi mirtis nuo sifilio, ar AIDS...

Skęstančio laivo dažymas arba Administratorių institutą būtina reformuoti

Didžiausia blogybe šiandien yra tai, kad dauguma daugiabučių namų neturi šeimininko. Tie šeimininkai tarsi yra – tai butų savininkai, kuriems priklauso ne tik butai, bet ir namo bendrojo naudojimo objektai. Bet ten, kur nesusikūrė bendrijos, butų savininkai paliko neorganizuoti į jokį juos vienijantį darinį. Nėra kas turėtų teisę kalbėti visų namo gyventojų vardu derybose su paslaugų teikėjais, bankais, atstovautų butų savininkus sandoriuose ir t.t. Taip atsitiko dėl vyriausybės klaidų privatizuojant butus 1992-93 metais, kada butai buvo privatizuojami, neįsteigiant butų savininkus apjungiančio juridinio asmens.

Pilietinės visuomenės institucija kelia audras

Kelios visuomeninės organizacijos įsteigė Lietuvos ekonominę ir socialinę tarybą, kuri esą turėtų analizuoti visuomenės problemas ir teikti pasiūlymus jas spręsti. Tačiau naujos institucijos būtinumu abejoja ir valstybės institucijos, ir Trišalė taryba.

„Mes laimėsime....., jei negersime alaus!“

Nacionalinei tabako ir alkoholio kontrolės koalicijai kelia didelį susirūpinimą Lietuvos valstybinės vėliavos išniekinimo faktai.

Testas: Apsauginiai kremai nuo saulės - nesirink pigiausių

Naujausi tyrimai rodo, kad 65 proc. melanomų bei 90 proc. bazalinių ląstelių odos vėžį sukelia ultravioletiniai (UVA) saulės spinduliai. Tapo akivaizdu, kad UVA gali būti kur kas svarbesnis faktorius, kuris sukelia kai kuriuos odos pakenkimus. Nors vis dar manoma, kad ultravioletiniai B spinduliai (UVB) yra atsakingi už daugumą odos pažeidimų sukeltų saulės - ypač nudegimų, UVA gali būti svarbus faktorius odos senėjimui ir odos vėžiui atsirasti.