Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Dėl bendradarbiavimo tarp kontoliuojančios institucijos VVTAT ir vienos įmonės kreiptasi į VTEK ir Konkurencijos tarybas

Dėl bendradarbiavimo tarp kontoliuojančios institucijos VVTAT ir vienos įmonės kreiptasi į VTEK ir Konkurencijos tarybas

Valstybinė tarnautojų etikos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl Felikso Petrausko - Valstybinės vartotojų teisių apsaugos (VVTAT) pirmininko elgesio.

Taip pat buvo kreiptasi į LR Konkurencijos tarnybą dėl VVTAT LR konkurencijos įstatymo pažeidimo.

1. Valstybinė tarnautojų etikos komisija (VTEK) 20010 07 29 nutarė atlikti tyrimą dėl Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentės Alvitos Armanavičienės kreipimesi pateiktų aplinkybių. Pareiškėja teigia, kad Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius Feliksas Petrauskas galbūt netinkamu būdu bendravo su viena turizmo paslaugas teikiančių bendrovių, kurios veiklą jo vadovaujama tarnyba tuo metu tikrino.

2. NACIONALINĖ VARTOTOJŲ KONFEDERACIJA

LR Konkurencijos tarybai 2010 07 20 Nr. LNVF 07/20

Kopija:LR Teisingumo ministerijai

DĖL VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS VEIKSMŲ PAŽEIDŽIANČIŲ LR KONKURENCIJOS ĮSTATYMĄ

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija skundžia Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) veiksmus, kuriais buvo suteiktas konkurencinis pranašumas vienai įmonei ir tuo pažeidžiama konkurencija tarp įmonių. Remiantis Europos Komisijos politika, konkurencijos politikos galutinis vartotojas yra individualus vartotojas, todėl, mūsų organizacijos nuomone, šiais veiksmais VVTAT pažeidė ne tik įmonių, bet ir vartotojų interesus.

Tuo metu kai VVTAT turėjo priimti sprendimą dėl baudos dydžio „Teztour“, VVTAT priėmė sprendimą leisti įmonei "Teztour" ant įmonės lėšomis spausdintų brošiūrų - "Atmintinė vartotojams", spausdinti VVTAT ženklą ir rekvizitus kartu su „Teztour“ logotipu bei rekvizitais.

Ši atmintinė buvo platinama tik „Teztour“ biuruose šios įmonės klientams.
VVTAT taip pat dalyvavo „Teztour“organizuotoje spaudos konferencijoje pristatant šią brošiūrą,
VVTAT dalyvavo šios įmonės organizuotose televizijos laidose ("Labo ryto" per LTV laidoje kalbėjo VVTAT atstovė su „Teztour“ atstovu. Po pokalbio buvo parodyta „Teztour“ reklama. Iš to sprendžiame, jog reklamos laikas buvo apmokėtas minėtos įmonės).

Manome, jog galimai buvo vykdoma ir kita, mums nežinoma, bendradarbiavimo veikla, naudinga abiems pusėms, bet ar tai buvo naudinga turizmo paslaugų vartotojui bei kitoms turizmo įmonėms?

Pažymime, jog VVTAT, vykdydama valstybės politiką, privalo ginti vartotojų teises bei skirti baudas įmonėms, pažeidusioms vartotojų teises. Šiuo atveju mes abejojame, kad dėl bendradarbiavimo veiksmų įmonė „Teztour“ ne tik VVTAT-os nebuvo pakankamai nubausta, bet ir jai buvo suteikta teisė įgyti konkurencinį pranašumą prieš kitas turizmo įmones.

LNVF atliko 20 vartotojų apklausą, pateikdama klausimą --“Ką vartotojai mano matydami VVTAT- valstybinės vartotojų teisių institucijos ir įmonės „Teztour“ logotipus ir rekvizitus? 15 iš 20 vartotojų atsakė, kad minėta įmonė yra patikima, 2 žmonės atsakė, jog greičiausiai įmonė „Teztour“ galėjo tapti nugalėtoja kokiame nors konkurse, todėl valstybinė kontrolės institucija ją rekomenduoja ir 3 apklaustieji pasipiktino tokiais VVTAT veiksmais, nes įmonė „Teztour“ buvo pažeidusi jų teises. Kai kurie iš jų kreipėsi į Konkurencijos tarybą, VVTAT ir Lietuvos nacionalinę vartotojų federaciją dėl vartotojų teisių pažeidimo.
Prašau atlikti tyrimą ir pateikti išvadą ar VVTAT nepažeidė LR Konkurencijos įstatymo ir/ar kitų teisės aktų aukščiau išvardintais veiksmais?

PRIEDAS.

Brošiūros kopija, 1 egz.

Alvita Armanavičienė

EK Konkurencijos direktorato nuolatinės vartotojų darbo grupės Lietuvos atstovė