Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Nevyriausybinės organizacijos prašo Seimo pirmininko ištirti, ar naujas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas siūlantys Seimo nariai nėra tiesiogiai įtakojami su alkoholio pramone susijusių bendrovių

Nacionalinė alkoholio ir tabako kontrolės koalicija ir Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininką Viktorą Muntianą, prašydama pradėti tyrimą, ar grupės Seimo narių siūlymas keisti šių metų birželio mėnesį priimtas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nuo kitų metų sausio 1 d. draudžiama bet kokio alkoholio reklama per radiją ir televiziją nuo 6 val. iki 23 val. nėra tiesioginis su alkoholio pramone susijusių grupių interesų gynimas.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė teigia, kad tokį kreipimąsi paskatino koalicijos narių atlikta paieška Lietuvos Respublikos Seimo interneto tinklalapyje (http://www3.lrs.lt/cgi-bin/getfmt?C1=e&C2=308819). Paieškos rezultatai leidžia daryti išvadas, jog Seimo narių pateikta pataisa yra galimai parengta LNK televizijos kompiuteryje, Ąžuolo Čekanavičiaus vardu, nors oficialiai jos rengėjais pasirašo Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius, Seimo nariai Eligijus Masiulis ir Vytautas Grubliauskas.
„Reikalaujame, kad Seimo pirmininkas kreiptųsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją bei Antikorupcijos komisiją, nes pateikti faktai rodo, kad Seimo nariai G.Steponavičius, E.Masiulis ir V.Grubliauskas yra galimai įtakojami suinteresuotų verslo grupių ir, teikiant minėtą pataisą, atstovauja ne rinkėjų, bet galimų finansinių rėmėjų interesams. Apmaudu, kad politikai dirba alkoholio pramonės pasiuntiniais visiškai nejausdami atsakomybės prieš Lietuvos piliečius. Tikimės, kad praregės ir kiti 50 Seimo narių, kurie pasirašę po pateikta įstatymo pataisa‘ – sako Nacionalinės alkoholio ir tabako kontrolės koalicijos prezidentas dr.Aurelijus Veryga.
Pasirašiusios organizacijos mano, kad visuomenė privalo žinoti ir suvokti, jog atkaklus mėginimas televizijos ir radijo eteryje išsaugoti alkoholinių gėrimų reklamą, aiškinant, jos silpnesnių gėrimų reklama nedaro žalos, yra mėginimai sužlugdyti bet kokius bandymus mažinti alkoholio vartojimą, ypač jaunų žmonių tarpe. Ir Seimas turi imtis atsakomybės už sprendimus, kurie ir toliau skatina alkoholio vartojimą, nes reklama televizijoje ir radijuje būtent tai ir daro. Apmaudu, kad kai kurie politikai laisvę rinktis vertina, tik pagal stambaus kapitalo interesus.
Nevyriausybinės organizacijos daugelį kartų yra raginusios Vyriausybę ir Seimą nustoti pataikavus alkoholio gamintojams bei prekiautojams ir ginti visuomenės interesus, rūpintis visuomenės sveikata ir valstybės ateities perspektyvomis.