Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Seimo Ekonomikos komitetas gina alkoholio gamintojus

2008 m. sausio mėn. 11 d. vykusiame Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje buvo nuspręsta pritarti Eligijaus.Masiulio projektui, kuris gražintų alaus, sidro ir alkoholinių mišinių reklamą į televiziją bei radiją dienos metu.

Dauguma Ekonomikos komiteto narių neatsižvelgė nei į Sveikatos, nei į Švietimo komiteto išvadas. Neatsižvelgė į Nacionalinės sveikatos tarybos, Valstybės tabako ir alkoholio tarnybos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir visų nevyriausybinių organizacijų pastabas dėl neigiamo tokios reklamos poveikio. Buvo atsižvelgta tik į alkoholio gamintojų ir alkoholio reklamų transliuotojų pastabas.

 

Dauguma Ekonomikos komiteto narių net neleido išdėstyti savo pozicijos į posėdį susirinkusioms nevyriausybinėms organizacijoms. Posėdyje vėl buvo vadovaujamasi demagogija ir niekuo nepagrįstais argumentais. Eligijus Masiulis posėdžio metu akivaizdžiai konsultavosi su alkoholinių gėrimų gamintojų atstovu, sėdinčiu jam už nugaros..
Nevyriausybinės organizacijos vykdydamos savo įsipareigojimą stebėti Seimo narių veiklą ir jų sprendimus, nori informuoti visuomenę ir paskelbti alkoholinių gėrimų reklamos sugrąžinimą palaikiusius narius.

Alkoholio gamintojų interesus inirtingai gynė ir visuomenės interesą ignoravo šie Seimo nariai: Julius Veselka, Vytas Navickas , Audrius Enzinas, Eligijus Masiulis, Algirdas Butkevičius, Vaclovas Karbauskis, Vladimir Orechov, Pranas Vilkas.

Visuomenės interesą geriausiai atstovavo Birutė Vėsaitė.