Lietuva ir Latvija: būtina bendradarbiauti stiprinant vietos gamintojų ir ūkininkų apsaugą

Alvita Armanavičienė 

2018-07-20 07:45

Siekiant skatinti vietinių gamintojų ir ūkininkų gebėjimą konkuruoti su užsienio verslu lygiomis sąlygomis, buvo įsteigta Lietuvos ir Latvijos ūkio konfederacija (LILA), kuri aktyviai gins ilgalaikius abiejų šalių ekonominius interesus.

Latvijos ir Lietuvos vartotojų konfederacija, kartu su Seimo nariais Lauru Stacevičiumi, Antanu Baura ir Andriejumi Stančiku Lietuvos Respublikos Seime organizavo diskusiją/spaudos konferenciją – „Investicijų įtaka – nauda ar „netikros naujienos“.

Renginyje be minėtų Seimo narių dalyvavo ir du Latvijos Saeima nariai Karlis Krēsliņš, Artūras Rubiks, ministerijų, smulkaus ir vidutinio verslo, žiniasklaidos atstovai – informuoja Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė bei Latvijos ir Lietuvos vartotojų konfederacijos viena iš steigėjų Alvita Armanavičienė.

Konferencijoje buvo akcentuota, kad nesąžininga konkurencija, kurią jaučia abiejų šalių vietos gamintojai, verčia pastaruosius susidurti su dideliais sunkumais. Diskusijos dalyviai aptarė dabartinę padėtį mažmeninės prekybos srityje, paramos vidaus gamintojams poreikį ir pateikė pasiūlymus stiprinti vietos gamintojų konkurencingumą. Taip pat buvo aptarti pasiūlymai dėl ES ir nacionalinių teisės aktų tobulinimo, atsižvelgiant į Europos Sąjungos bendrosios rinkos principus bei poreikį apsaugoti vietos gamintojų interesus.

Anita Laima Lancmane – Latvijos nevyriausybinės organizacijos „IMPACT 2040“ pirmininkė išreiškė Latvijos vietos gamintojų ir ūkininkų nuogąstavimųs, jog Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) išskirtinai lengvatinėmis sąlygomis remdamas „Lidl“ per jį remiančią bendrovę – „Schwarz Group“, ilguoju laikotarpiu išstums juos iš rinkos ir privers bankrutuoti.

Seimo narys Lauras Stacevičius pabrėžė tarpvalstybinio bendradarbiavimo, paramos vietiniams gamintojams ir ūkininkams svarbą. Toks bendradarbiavimas būtų unikalus precedentas ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje, o kad jis sklandžiai vyktų reikia kalbėti apie bendras šalių problemas, kurių vieningas sprendimas stiprintų Lietuvos ir Latvijos šalių balsą Europos Sąjungos institucijose geriau atstovaujant Lietuvos ir Latvijos ekonominiams interesams. Ateityje planuojame plėtoti bendradarbiavimą ir su Estija.

Latvijos ir Lietuvos nevyriausybinės organizacijos susitarė dėl bendrojo memorandumo, kuriame bendradarbiautų vartotojų apsaugos apsaugos ir nacionalinio verslo skatinimo srityje.

Seimo-konferencijoje-bendra3-maza

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *