Nacionalinė vartotojų konfederacija

 

-----------------------------------------------------------------------------

Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba

Pranešimas

Rytoj Seimo plenariniame posėdyje bus svarstomas klausimas dėl alkoholio reklamos grąžinimo . Kviečiame atvykti į Seimą ir palaikyti parlamentarus, kurie gina viešąjį interesą nuo alkoholio pramonininkų, žiniasklaidos verslo ir jų lobistų. Tai labai svarbu! Su savimi reikia turėti asmens dokumentą.Nors svarstymas numatomas nuo 16 val. geriau atvykti anksčiau - apie 13 val., tada dar pabendrautumėt su savo Seimo nariais. Kam reikės leidimų į Seimą, parašykit savo vardą ir pavardę mano adresu ekvjuc@gmail.com.

 

Pranešimas spaudai

 

2008 04 16

 

Seimui teikiami Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo bei papildymo projektai „nesuderinami nei su Alkoholio kontrolės įstatymo tikslais, nei su pamatiniais visuomenės interesais", – teigiama Lietuvos Vyskupų Konferencijos Pirmininko arkivysk. Sigito Tamkevičiaus laiške Parlamento Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui. LVK įsitikinimu, jauniems žmonėms daromą alkoholio reklamos poveikį dar labiau sustiprintų siūlymai spręsti galimas sporto varžybų transliacijų problemas iš esmės panaikinant šiuo metu galiojantį draudimą transliuoti alkoholio reklamą iki 23 valandos. Maža to, projektuose numatyta nepaisyti nuo 1997 m. galiojančios nuostatos, draudžiančios tokią alkoholio reklamą, kurioje dalyvauja sportininkai, gydytojai, politikai, meno ir mokslo įžymybės, kiti garsūs visuomenės veikėjai.

 

LVK Pirmininkas atkreipia parlamentarų dėmesį, kad transliacijų, kuriose matomi varžybų vietose esantys prekių ženklai, klausimas turėtų būti sprendžiamas „aiškiau ir tiksliau reglamentuojant alkoholio reklamos apribojimų bei atsakomybės taikymą netiesioginės reklamos atvejais". Vyskupų Konferencija ragina parlamentinį komitetą bei visus Seimo narius nepritarti projektams, „numatantiems galiojančių alkoholio reklamos laiko apribojimų panaikinimą". Tokie projektai kelia teisėtą nerimą didėjančio alkoholio vartojimo, į kurį ypač įtraukiamas jaunimas, akivaizdoje.

 

Lietuvos Vyskupų Konferencijos sekretoriatas