Pranešimas spaudai.
Vartotojų organizacijos kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą dėl nesėkmingos elektros rinkos liberalizacijos sustabdymo

LR Prezidento patarėjai Vaidas Augustinavičius ir Tomas Lukoševičius rugpjūčio 23 d. priėmė Nacionalinės vartotojų konfederacijos ir kitų NVO atstovus jų prašymu aptarti nesėkmingai vykstančią elektros rinkos liberalizaciją ir galimus sprendimus padėčiai taisyti.

Susitikime išsakyta vieninga nuomonė, kad liberalizacijos procesas vyksta nesėkmingai, todėl jį reikia stabdyti. Pritarta Prezidento pozicijai, išreikštai prieš pora savaičių susitikime su VERT vadovu, jog būtina koreguoti elektros energijos rinkos liberalizavimo modelį paliekant vartotojams galimybę likti visuomeniniame tiekime ir leisti rinktis nepriklausomą tiekėją jiems patogiu metu, taip pat netaikyti tokiems gyventojams baudos bei taikyti jiems tik reguliuojamą elektros rinkos kainą.

Vartotojų atstovai taip pat kalbėjo apie tai, jog vykdant elektros tiekimo sistemos pertvarką nebuvo tariamasi su žmonėmis, buvo vykdomas precedento neturintis vartotojų vertimas pasirašyti naujas sutartis su neva nepriklausomais tiekėjais. Pareikalauta, jog  AB” Litgrid” grąžintų neteisėtai gautus viršmilijoninius pelnus bei šios lėšos būtų panaudotos kompensacijoms vartotojams.

Nevyriausybinių organizacijų atstovai išreiškė daugumos vartotojų nuomonę, kad Energetikos ministras Dainius Kreivys, galutinai praradęs vartotojų pasitikėjimą,  turi būti atstatydintas, nes rūpinosi tik “nepriklausomų” tiekėjų gaunamais pelnais, kuriems buvo sudarytos šiltnamio sąlygos pelnytis vartotojų sąskaita.

Taip pat turi būti ištirta ar valstybinių įmonių “Ignitis” ir “Litgrid” vadovai nepažeidė LR Konkurencijos ir kitų įstatymų, ar nebuvo vykdoma kita nusikalstama veikla.

Alvita Armanavičienė, Nacionalinės vartotojų konfederacijos tarybos prezidentė, atkreipė Prezidento patarėjų dėmesį, jog Amerikoje daugumą valstijų turi pasitvirtinusios Kainų mažinimo įstatymus. Juose numatytos įvairios atgrąsančios priemonės verslui didinti kainas esant įvairioms ypatingoms situacijoms. Pavyzdžiui, kainoms kylant daugiau nei 10%, įsijungia valstybės kontrolės mechanizmai: licenzijų atėmimas, baudos ir kitos priemonės.

Susitikimo metu buvo išsakytas Prezidento Gitano Nausėdos nusiteikimas bei išskirtinis dėmesys stiprinti vartotojų apsaugą ir ypatingai pažeidžiamiausių visuomenės grupių vartotojų apsaugą”.

2022 m. rugpjūčio 24 d.

1 komentaras

Komentuokite
  1. Ir kokie rezultatai šio kreipimosi ir susitikimo? Jokių rezultatų nėra. Užsidėtas pliusiukas, kad buvo kreiptasi į Prezidentą ir tiek.
    Vartotojų organizacijos, siekite konkrečių rezultatų!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *