Vartotojai neturėtų būti verčiami prisiimti atsakomybės už tai, kad gelbėtų kelionių, pramogų, apgyvendinimo įmones nuo bankrotų

PRANEŠIMAS SPAUDAI – 2020 04 06

Nacionalinė vartotojų konfederacija atkreipia Vyriausybės dėmesį, jog neturėtų būti silpninamos vartotojų teisės paskelbus ekstremalią situaciją. Verslo įmonėms neturėtų būti sudarytos teisinės prielaidos nusavinti vartotojų pinigus ir taip spręsti verslo problemas.

Dėl COVID-19 vartotojai patiria didžiulius ekonominius sunkumus. Jie praranda darbo vietas, nerimauja ar pavyks apmokėti sąskaitas. Vartotojų organizacijos visoje Europoje yra užverstos vartotojų skundais dėl jų teisių pažeidimo kelionių, laisvalaikio paslaugų srityse. Daugeliui žmonių nerimą kelia Europos oro linijų veiksmai klaidinant vartotojus.

Lietuvoje kelionių agentūros, pramogų ir kitos įmonės atakuoja Vyriausybę, kad ši leistų vartotojams už nesuteiktas paslaugas (avansas, bilietai į renginius) negrąžinti pinigų.

ES taisyklės šiuo klausimu yra aiškios: vartotojai turi teisę susigrąžinti pinigus, jei kelionė lėktuvu ar traukiniu yra atšaukiama ne dėl jų pačių kaltės. Karantino laikotarpiu nuostolius patiria ne tik verslas, bet ir visi gyventojai/vartotojai,todėl labai svarbu užtikrinti visų pirma silpniausios ir skaitlingiausios mūsų visuomenės dalies – vartotojų teises.
„ Taip pat nepriimtina, kad vartotojai vietoje pinigų grąžinimo būtų verčiami priimti kuponus. Kuponai gali būti, kaip alternatyva vėliau suteiksiančiai paslaugai, tačiau tik sutikus vartotojui“.
Europos Komisija svarsto galimybę įsteigti skubų Europos kelionių fondą.
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija dar 2014 m., teismuose gindama turistų teises dėl „Go travel” ir „Fresh travel” įmonių bankroto, siūlė LR Ekonomikos ministerijai įsteigti analogišką fondą, tačiau fondas, kuris būtų skirtas kelionių įmonių „gelbėjimui“ nuo bankroto taip ir nebuvo įkurtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *