Už nesąžiningą komercinę veiklą UAB „EASTCON AG LT“ skirta 2500 eurų bauda

2015-12-09 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pagal gautus 6 vartotojų prašymus atliko tyrimą ir išnagrinėjo bylą dėl UAB „EASTCON AG LT“ veiklos, galimai pažeidžiančios Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas.

Nutarimo tekstas:eastcon.pdf 1,58 MB

Pateiktuose prašymuose 5 vartotojai nurodė, kad UAB „EASTCON AG LT“ atstovas telefonu informuodavo apie laimėtą nemokamą kelionę į Turkiją ir pranešdavo, kad prizą galima atsiimti nurodytu atvykus į bendrovės reklaminį renginį. Vartotojai teigė, jog nuvykus į pristatymą atsiimti minėtos kelionės paaiškėdavo, jog jiems patiems reikia susimokėti už lėktuvo skrydį Ryga –Antalija – Ryga, kelionės draudimą, prieš skrydį ir sugrįžus iš kelionės savo sąskaita iš gyvenamosios vietovės nuvykti į Rygą bei atgal taip pat susimokėti už maitinimą viešbutyje Turkijoje. Vartotojų manymu UAB „EASTCON AG LT“, siūlydama vartotojams nemokamą kelionę į Turkiją, elgiasi nesąžiningai, kadangi norėję pasinaudoti šiuo pasiūlymu vartotojai patiria papildomų išlaidų, kurios nėra įskaičiuojamos į bendrovės teikiamą komercinį pasiūlymą.
Dar viena vartotoja Tarnybai pateiktame prašyme nurodė, kad UAB „EASTCON AG LT“ telefonu ją informavo apie laimėtą nemokamą kelionę į Veneciją, nes kelionė autobusu kainuotų 0 eurų. Vartotoja su pasiūlymu pradžioje sutiko, tačiau kiek vėliau bendrovės atstovas telefonu pranešė, kad kelionė autobusu neįvyks ir bandė įsiūlyti alternatyvą – kelionę lėktuvu, kurios kaina ne 0 eurų, bet 50 eurų asmeniui. Vartotojos nuomone UAB „EASTCON AG LT“ siūloma nemokama kelionė į Veneciją tebuvo apgaulė, siekiant prisivilioti žmones į prezentaciją, kurios metu siūloma įsigyti įvairios bendrovės produkcijos.

Vartotojų prašymuose nurodyta, jog atvykus į UAB „EASTCON AG LT“ organizuojamą reklaminį renginį atsiimti laimėtos kelionės, bendrovės atstovai visų pirma reklamuoja savo prekes ir įtikinėja jas įsigyti, o vokai su išsamia informacija apie laimėjimą įteikiami tik pasibaigus reklaminiam renginiui.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba konstatavo, kad bendrovė, norėdama pritraukti vartotojus į savo gaminių rinkodaros renginį, disponavo žodžiu „nemokamas“, kas vidutiniam vartotojui negali niekaip kitaip sietis kaip tik su dovana, už kurią nereikia mokėti.

Įvertinusi visas su šia byla susijusias aplinkybes Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba konstatavo, jog UAB „EASTCON AG LT“ telefonu kviesdama vartotojus atsiimti laimėtos kelionės neatskleidė visos esminės informacijos, todėl siūlomos kelionės pateikimo metodas yra klaidinantis ir skatinantis vartotojus atvykti į UAB „EASTCON AG LT“ organizuojamus renginius, kurių tikslas ne įteikti vartotojams laimėtas keliones į Turkiją bei Veneciją, o siūlyti vartotojams reklaminės prezentacijos metu įsigyti UAB „EASTCON AG LT“ prekes. Tarnyba nustatė, jog UAB „EASTCON AG LT“ komercinė veikla neatitinka profesinio atidumo reikalavimų ir iš esmės iškreipė vartotojų ekonominį elgesį siūlomos paslaugos atžvilgiu, nes bendrovė telefonu pateikdavo informaciją, jog vartotojas laimi kelionę į Turkiją ir turi atvykti į bendrovės renginį atsiimti laimėjimo, aiškiai neinformuodama apie kitas laimėtos kelionės sąlygas, susijusias su papildomomis išlaidomis vartotojui.

Išnagrinėjusi bylą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatų pažeidimą UAB „EASTCON AG LT“ skyrė 2500 eurų baudą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *